Regulácia Honeywell

Regulácia kúrenia či podlahového,radiatorového alebo zmiešaného je TOP v danom obore firma Honeywell.

Ovládanie teploty každej miestnosti domu alebo bytu je samozrejmosťou a tak isto časovy program,ktorým sa teplota meni podľa Vašich požiadaviek v pribehu dňa.

Je dôležité pre každú domácnosť,aby vstávanie nebolo prebudzanie sa buď do mrazivých miestností,alebo vykúrených ako sauna.Predčasné návraty zo služobnej cesty do chladného domu alebo bytu.

Prečo šetriť platiť zbytočne,ale užívať si nízky komfort?

Inteligentný systém vykurovania – Zónová regulácia

Čo to je Zónová regulácia a ako to funguje :

Princíp zónovej regulácie tepla v sebe spája výhody na niekoľkých úrovniach naraz. Je energeticky úsporné, znižuje nákladyna energie prevádzkovateľovi a navyše poskytuje maximálny možný komfort užívateľovi. A azda najdôležitejšou výhodou je, že predstavuje ekologicky najšetrnejší spôsob zaobchádzania s energiami, aký si dnes môže spotrebiteľ a užívateľ predstaviť. Každá stavba – či už ide o obytný dom alebo školu, úrad, penzión ,hotel či inú budovu – má svoju funkčnosť, ktorá sa mení v čase – v rámci týždňa i v rámci dňa. Nie všetky miestnosti sú využité naraz, v mnohých sa zdržiavame krátko, respektíve v presne vymedzených časoch. Spálňa má iný režim ako obývačka či kuchyňa. Zónová regulácia ponúka inteligentné riadenie a rozčlenenie budovy a naprogramovaním teplotného režimu tak, že v jednotlivých častiach budovy sa môžu dlhodobo udržiavať odlišné teplotné pomery, navyše, môžu sa meniť podľa potreby a režimu.

Napríklad klasický obytný dom si môže užívateľ rozdeliť na samostatné zóny.
Nočnú časť domu, dennú zónu, pracovnú zónu, oddychovú zónu, skladové a odkladacie priestory, detské izby, kúpeľne a sanitačné priestory a podobne ,pričom každej zóne určí osobitný teplotný režim s časom a teplotou, v ktorej sa má miestnosť udržiavať. Miestnosti, ktoré sú nevyužívané (napr. spálňa cez deň, pracovné časti v noci) sa prepínajú do úsporného režimu. Užívateľ tak nemá vykurované či zbytočne klimatizované miestnosti, ktoré sa práve nepoužívajú a šetrí náklady. Rovnako, ako so svetlom, ani to obyvateľovi domu nesvieti, ak nie je v miestnosti. Zároveň ovládacie prvky zónovej regulácie časové spínače vedia zabezpečiť, aby sa systém aktivoval vopred a umožnil komfortné využívanie priestoru za optimálnych podmienok.

Zodpovedný užívateľ tak sleduje spotrebu energií vo svojom dome, pretože práve náklady na vykurovanie a klimatizáciu predstavujú jedny z najvyšších prevádzkových nákladov na budovu. Pritom štúdie efektivity hovoria o tom, že už priemerné zníženie teploty o jeden stupeň sa prejaví na faktúrach za spotrebu energie znížením až o 6 %. Samozrejme, niektorí užívatelia hovoria o tom, že uprednostňujú tepelný komfort a znižovanie teploty je niekedy v rozpore s pohodlnosťou. Práve tu však môže zónová regulácia vynikajúco riešiť rozpor medzi pohodlím a ekonomickým prístupom.

Teplotné rozdiely v jednotlivých obytných zónach bytu totiž môžu byť aj niekoľko stupňov, čo v priemere môže znížiť celoročnú teplotu pri prevádzke domu výraznejšie, než trvalé zníženie teploty o jeden stupeň len v jednej zóne.